Anyanyelvtörés
Szabadság, 1997. augusztus 16., IX. évfolyam, 188. szám
A közigazgatás kétnyelvűsítése elleni ádáz harcában a bukaresti Adevărul hasonnevű vidéki testvérlapja tegnapi számában odáig ment el, hogy analfabétáknak nevezte azokat, akik csak anyanyelvüket ismerik. Igazán. Szó szerint: „Az egyedüliek, akik (más nyelven megfogalmazott) kérvényekkel és egyéb iratokkal kereshetik fel a közigazgatást, azok lennének, akik külföldön, vagy ki tudja milyen magániskolákban végezték tanulmányaikat, és... az analfabéták, akik csak anyanyelvüket ismerik.”
Hát szabad analfabétáknak nevezni az ország döntő többségét kitevő olyan románokat, akik a cikkírónál sokkal szabatosabban, egyértelműen, de csak anyanyelvükön tudnak írni?
Hát szabad analfabétáknak nevezni az ország döntő többségét kitevő olyan románokat, akik a cikkírónál sokkal szabatosabban, egyértelműen, de csak anyanyelvükön tudnak írni?